Вакансія - На данний час вакантні посади ВІДСУТНІ


Кваліфікаційні вимоги до спеціалістів, які здійснюють підготовку, перепідготовку водіїв транспортних засобів

1. Для проведення занять з Правил дорожнього руху, основ безпеки руху, будови та експлуатації транспортних засобів, надання першої медичної допомоги, навчання керуванню транспортними засобами залучаються особи, які пройшли атестацію в Регіональному сервісному центрі МВС (далі - спеціалісти). Атестати спеціалістів КМНВК

2. Спеціалісти повинні мати:

для проведення занять з Правил дорожнього руху, основ безпеки руху, будови та експлуатації транспортних засобів - вищу освіту, посвідчення водія на право керування транспортними засобами;

для проведення занять з надання першої медичної допомоги - медичну освіту;

для проведення занять з навчання керуванню транспортними засобами - освіту не нижче професійно-технічної, посвідчення водія на керування транспортними засобами відповідної категорії, документ, що підтверджує навички керування транспортним засобом відповідної категорії більше трьох років протягом останнього часу.

3. Спеціалісти, які проводять підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації водіїв, повинні знати законодавство з питань організації перевезень пасажирів і вантажів.


Як стати спеціалістом "Автосправи"


Організація роботи працівників територіальних органів з надання сервісних послуг Міністерства внутрішніх справ України з проведення атестації спеціалістів закладів

1. Кандидат у спеціалісти або спеціаліст, строк дії атестата якого закінчився (або закінчується не раніше ніж за місяць до дати подання документів), проходить в РСЦ МВС атестацію з метою визначення відповідності кваліфікаційним вимогам за напрямом підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів.

2. Атестацію спеціалістів проводить комісія, що утворюється керівником РСЦ МВС, за участю представників регіональних органів охорони здоров'я та місцевих органів управління освітою.

3. Атестація спеціалістів проводиться за кожним напрямом окремо:

"Правила дорожнього руху, основи безпеки руху, будова та експлуатація транспортних засобів";

"Надання домедичної допомоги";

"Навчання керуванню транспортними засобами відповідної категорії (навчання керуванню транспортними засобами категорії "__")".

4. Для атестації особа подає до РСЦ МВС:

1) заяву про проведення атестації (додаток 11);

2) засвідчені в установленому порядку копії документів про освіту;

3) посвідчення водія (крім спеціалістів з проведення занять з надання домедичної допомоги);

4) для проведення занять з навчання керуванню транспортними засобами - документ, що підтверджує навички керування транспортним засобом відповідної категорії (однією або кількома з наявних діючих) понад три роки протягом останнього часу:

для особи, що працює водієм, - належним чином завірену копію наказу (розпорядження) про призначення особи на посаду, або витяг з трудового договору (контракту), або витяг з трудової книжки та довідку з місця роботи із зазначенням дати закріплення за особою транспортного засобу, його марки, моделі, номерного знаку (витяг з трудової книжки та довідку з місця роботи засвідчує підписом посадова особа підприємства);

для особи, що є власником транспортного засобу, - реєстраційний документ на транспортний засіб;

для особи, що здійснює керування транспортним засобом на підставі свідоцтва про право спільної власності на транспортний засіб або реєстраційного чи іншого засвідченого в установленому порядку документа, що підтверджує право керування, користування чи розпорядження таким транспортним засобом, - реєстраційний документ на такий транспортний засіб чи інший засвідчений документ, що підтверджує право керування засобом;

5) особову медичну книжку;

6) дійсну на дату подання документів медичну довідку встановленого зразка, що підтверджує допущення водія до керування транспортними засобами відповідних категорій (для спеціалістів з проведення занять з навчання керуванню транспортними засобами);

7) копію довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (у разі відсутності у відповідних базах даних МВС) або інформацію про серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті);

8) копію паспорта громадянина України або документа, що посвідчує особу та підтверджує її громадянство чи спеціальний статус.

Для підтвердження навичок керування транспортним засобом особа може подати також документи, що підтверджують право власності на транспортний засіб іншого з подружжя, разом з документом про шлюб, документи, що підтверджують позику, оренду, лізинг, або тимчасовий реєстраційний талон на керування транспортним засобом.

5. До атестації допускаються особи, які відповідають кваліфікаційним вимогам.

6. Заяву про атестацію та додані до неї матеріали розглядає атестаційна комісія протягом місяця з дня їх реєстрації.

7. Особи, які проходять атестацію за напрямами "Правила дорожнього руху, основи безпеки руху, будова та експлуатація транспортних засобів" та "Надання домедичної допомоги", складають теоретичний іспит.

8. Теоретичний іспит складається з використанням комп'ютерних тестів, що формуються з тестових питань, затверджених ГСЦ МВС.

Комп'ютерний тест складається із 40 тестових питань, для відповіді на які відводиться 40 хвилин.

Питання формуються автоматично методом випадкової генерації з відповідних груп питань залежно від напряму, за яким атестується особа.

9. У відповідях на тестові питання допускається три помилки.

Результат "не склав" отримує особа, яка допустила більше трьох помилок або не встигла дати відповіді на всі тестові питання у відведений для іспиту час.

Під час складення теоретичного іспиту заборонено користуватися будь-якими допоміжними засобами.

10. Особи, які проходять атестацію за напрямом навчання керуванню транспортним засобом відповідної категорії, крім теоретичного іспиту, складають практичний іспит з навичок керування транспортними засобами відповідної категорії.

Особа, яка має намір здійснювати навчання керуванню транспортними засобами різних категорій, повинна скласти теоретичний іспит за найвищою категорією, а практичний іспит - за кожною категорією окремо.

11. Протягом одного робочого дня після складення іспиту(ів) атестаційна комісія приймає рішення про атестацію спеціаліста або відмову в його атестації.

12. Рішення про атестацію особи приймається, якщо визначено відповідність її кваліфікаційним вимогам і вона успішно склала іспит(и).

13. Рішення про відмову в атестації особи приймається, якщо:

для атестації подано неповний перелік документів, передбачених пунктом 4 цього розділу, або в них виявлено недостовірні відомості;

особа, яка подає документи для атестації як спеціаліста з навчання керуванню транспортними засобами, позбавлена права на керування транспортними засобами;

за результатами складених іспитів встановлено невідповідність особи кваліфікаційним вимогам.

14. У рішенні атестаційної комісії про відмову в атестації обов'язково зазначаються підстави відмови.

15. У разі прийняття рішення про відмову в атестації особа має право повторно звернутися не раніше ніж через місяць із заявою про проходження атестації.

16. У разі прийняття атестаційною комісією рішення про атестацію спеціаліста в наказі РСЦ МВС, що його затверджує, зазначаються відомості про спеціаліста, напрямки підготовки та строк дії атестата.

Упродовж трьох робочих днів з дня прийняття рішення секретар атестаційної комісії оформляє атестат установленої законодавством форми (за кожним напрямом окремо) та видає його (їх) особі під особистий підпис на заяві про проходження атестації.

Атестат видається за умови пред'явлення платіжного документа, що підтверджує оплату вартості бланка атестата.

Не пізніше робочого дня, наступного за днем прийняття рішення про атестацію спеціаліста, секретар атестаційної комісії вносить до ЄДР МВС інформацію про виданий атестат та спеціаліста.

17. Матеріали, які стали підставою для видачі атестатів спеціалістам (заяви та додані до них документи, інформація за базами даних та реєстрами, якими користуються територіальні органи з надання сервісних послуг МВС), створені під час перевірки осіб, які атестуються, та інші документи разом з копіями виданих атестатів та квитанціями про сплату коштів за проведення атестації зшиваються в окремі справи та зберігаються в РСЦ МВС у встановленому порядку 5 років.

18. Облік виданих атестатів ведеться автоматично засобами програмного забезпечення ЄДР МВС.

Кiлькiсть переглядiв: 169